Loading... Please wait...

Bible in Czech Ecumenical Translation / Hardcover - Books of the Bible motif / Deutero-canonical / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2019 / Čep Bible

$49.99
SKU:
9788075450876
Weight:
20.00 Ounces

Out of Stock

Product Description

Bible in Czech Ecumenical Translation / Hardcover - Books of the Bible motif / Deutero-canonical / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2019 / Čep Bible

Hardcover 2019

ISBN: 9788075450876 / 978-8075450876

ISBN-10: 8075450876

PAGES: 1392

PUBLISHER: Česká biblicka společnost / Czech Bible Society

LANGUAGE: Czech / Čeština

 

English Summary:

Czech language Bible, Hardcover. Ecumenical Translation. With 17 maps. Includes Apocrypha - Deuterocanonical books. Chronological tables,

Cross references of verses on the margins.

 

Czech Description:

Vydání včetně deuterokanonických knih zahrnuje nejen veškeré dosavadní revize textu, ale také novou přehlednější grafickou úpravu. Hlavní text je ve dvou sloupcích, poznámky jsou umístěny dole pod textem a odkazy na vnějších okrajích stránek. Nová sazba přináší přehledněji uspořádané chronologické tabulky ke Starému i Novému zákonu. Připojeny jsou i nové přehlednější mapy.

Český ekumenický překlad, ČEP (často nazýván pouze ekumenický překlad), je moderní český překlad Bible, pořízený v letech 1961–1979 a uznávaný všemi českými křesťanskými církvemi.
Myšlenka společného mezikonfesního českého překladu Bible začala vznikat již za 2. světové války. Vlastní překlad byl zahájen v roce 1961 pod vedením a z iniciativy profesorů Evangelické teologické fakulty UK Miloše Biče (starozákonní skupina) a J. B. Součka (novozákonní skupina). Na překladu se podílely dva týmy odborníků, kteří spolupracovali i s konzultanty ze Spojených biblických společností. Ekumenický překlad se prosadil velmi rychle; katolická církev jej doporučila k užívání prostřednictvím kardinála Tomáška v roce 1985.
V roce 1970 byla publikována první část překladu, kniha Genesis. V roce 1973 čtyři evangelia, v roce 1975 žalmy, v roce 1978 druhá část Nového zákona a v roce 1979 konečně celá Bible. Vychází ve dvojí verzi - včetně deuterokanonických knih (podle katolického a pravoslavného kánonu) a bez nich.
Tento překlad vychází z iniciativy protestantských církví, nicméně je uznáván a používán všemi křesťanskými denominacemi včetně pravoslaví a římskokatolické církve, což bylo také jeho účelem. Text je pořízen přímo z originálních jazyků (hebrejština, aramejština, řečtina) do moderní, srozumitelné češtiny, přičemž zachovává biblickou dikci a styl.
Český ekumenický překlad je, zdá se, nejcitovanější v moderní literatuře, vedle Bible kralické patří k nejrozšířenějším a platí také za standardní zdroj biblických citací.
Autorská práva k překladu vlastní Česká biblická společnost.

Product Reviews

This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!

Click the button below to add the Bible in Czech Ecumenical Translation / Hardcover - Books of the Bible motif / Deutero-canonical / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2019 / Čep Bible to your wish list.