null

Bartók Béla - Magyar Népdalok Énekhangra És Zongorára / Hungarian Folksongs For Voice And Piano / Herczku Ágnes, Djerdj Timea, Kincses Margit ‎/ Hagyományok Háza ‎Audio CD / HHCD016

(No reviews yet) Write a Review
$32.99
SKU:
5999882041407
UPC:
5999882041407
Weight:
5.00 Ounces
Adding to cart… The item has been added

Product Overview

Bartók Béla - Magyar Népdalok Énekhangra És Zongorára / Hungarian Folksongs For Voice And Piano / Herczku Ágnes, Djerdj Timea, Kincses Margit ‎/ Hagyományok Háza ‎Audio CD / HHCD016

UPC 5999882041407

 

Product Details:

Label: Hagyományok Háza ‎– HHCD016
Format: CD, Album
Country: Hungary
Released: 2007
Genre: Classical, Folk, World, & Country
Style: Folk, Népzene
 
 

Description:

Bartók életében három különálló, énekhangra és zongorára írt magyar népdalfeldolgozás-kötete jelent meg. Ezekből választott ki Kelemen László 24 dalt, hogy közreadja őket újra úgy, hogy néprajzi, népművészeti hitelességük minél jobban megmaradjon. Ne színpadi műként hangozzanak, hanem megközelítsék az eredeti környezetben felhangzó éneklés  előadásmódját, stílusát, díszítéseit.

Herczku Ágnes énekel, zongorázik Djerdj Timea és Kincses Margit.


Dalok:

  1. Juhászcsúfoló
  2. Elindultam szép hazámbul
  3. Általmennék én a Tiszán ladikon
  4. Nem messze van ide kis Margitta
  5. Végigmentem a tárkányi sej, haj, nagy uccán
  6. Fehér László lovat lopott
  7. A gyulai kert alatt, kert alatt
  8. Fekete főd, fehér az én zsebkendőm
  9. Istenem, istenem, áraszd meg a vizet
  10. Töltik a nagy erdő útját
  11. Ha kimegyek arr'a magos tetőre
  12. Asszonyok, asszonyok, had' legyek társatok
  13. Eddig való dolgom a tavaszi szántás
  14. Annyi bánat a szűvemben
  15. Olvad a hó, csárdás kis angyalom, tavasz akar lenni
  16. Pár-ének
  17. Régi keserves
  18. Bujdosó-ének
  19. Panasz
  20. „Hatforintos” nóta
  21. Pásztornóta
  22. Székely „lassú”
  23. Székely „friss”
  24. A tömlöcben 

 

Tracklist:

1 Juhászcsúfoló  
2 Elindultam Szép Hazámbul  
3 Általmennék Én A Tiszán Ladikon  
4 Nem Messze Van Ide Kismargitta  
5 Végigmentem A Tárkányi Sej, Haj, Nagy Uccán  
6 Fehér László Lovat Lopott  
7 A Gyulai Kert Alatt, Kert Alatt  
8 Fekete Főd, Fehér Az Én Zsebkendőm  
9 Istenem, Istenem, Áraszd Meg A Vizet  
10 Töltik A Nagy Erdő útját  
11 Ha Kimegyek Arr’ A Magos Tetőre  
12 Asszonyok, Asszonyok, Had’ Legyek Társatok  
13 Eddig Való Dolgom A Tavaszi Szántás  
14 Annyi Bánat A Szűvemen  
15 Olvad A Hó, Csárdás Kis Angyalom, Tavasz Akar Lenni      
 
16 Pár-Ének  
17 Régi Keserves  
18   
Bujdosó-Ének  
19 Panasz  
20 Hatforintos Nóta  
21 Pásztornóta  
22 Székely Lassú  
23 Székely Friss  
24 A Tömlöcben  

 

 

More Details:

  • Compiled By, Edited By, Sleeve Notes – László Kelemen
  • Engineer – Konorót János
  • Piano – Djerdj Timea, Kincses Margit
  • Vocals – Herczku Ágnes

 

 

About Kelemen László:

Kelemen László (Gyergyóditró, 1960. május 1.) zeneszerző, folklorista, a Hagyományok Háza igazgatója.

A marosvásárhelyi zenei érettségi (1979) után a kolozsvári „G. Dima” Zeneművészeti Főiskolán folytatta tanulmányait zeneszerzés szakon, a komponálás mellett gyűjtötte és játszotta az erdélyi hangszeres és vokális népzenét. Tagja volt a Bodzafa táncház-zenekarnak (Kolozsvár), az erdélyi táncházmozgalom egyik legendás zenekarának. Az egyetem elvégzése (1984) után az akkori romániai kötelező kihelyezési rendszer keretében két évig Nagyenyeden tanított, kórust vezetett és gyűjtötte a környék népzenéjét. 1986-ban, a legsötétebb Ceaușescu-rezsim elől Magyarországra telepedett. Zenei szerkesztőként dolgozott 1986 és 1992 között a Budapesti Zeneműkiadónál.

1987-ben Ökrös Csabával, Berecz Andrással megalakította az Ökrös zenekart, melynek keretében a muzsikálás mellett a koncerteket szerkesztette, szervezte és közreadta a zenekar lemezeit. A zenekarral végigturnézta Európát, az Egyesült Államokat és Japánt.

A zenekarral együtt megkapta a „Magyar Művészetért” díjat és a Népművészet Ifjú Mestere címet. Kísérőzenekarként dolgoztak a Kodály Kamara Táncegyüttesben (művészeti vezetők: Zsuráfszky Zoltán és Farkas Zoltán „Batyu”) is 1992-ig, ahol a műsorok zenei összeállítója is ő volt.

Közben 1988-90-ben a Hungarotonnak is szerkesztett erdélyi népzenei lemezeket. Kodály-ösztöndíjasként komolyzenei kompozícióit a Fiatal Zeneszerzők Csoportja koncertjein mutatták be, Hegedű-szólószonátáját Perényi Eszter játszotta korongra (Hungaroton). 1992-től 2000-ig a Budapest Táncegyüttes zenei vezetője és a táncműsorok kísérőzenéinek egyik összeállítója volt.

1997-ben kezdeményezésére és vezetésével a Fonó Budai Zeneház ban az MTA Zenetudományi Intézete támogatásával megszervezték az „Utolsó Óra” átfogó Kárpát-medencei hangszeres népzenei gyűjtést. A programot minden kulturális miniszter támogatta 1997 és 2001 között, keretében 112 csoporttal több mint 1200 óra felvétel készítettek és archiváltak a legkorszerűbb digitális eszközökkel 2001-ig, a munka befejezéséig. A gyűjtés a XX. század legnagyobb Kárpát-medencei hangszeres népzenei gyűjtésévé vált. A gyűjtésből folyamatosan adtak közre a nagyközönség számára reprezentatív válogatásokat a ’30-as évekbeli Patria-lemezek mintájára, az Új Pátria elnevezésű CD-sorozatban, amely átfogó képet nyújt a Kárpát-medencei hangszeres népzenei örökségről. Vezetésével és szakmai közreműködésével további 50 CD-t adtak közre a sorozatban, így eddig összesen 68, tanulmánnyal kísért CD jelent meg. A gyűjtésről előadásokat tartott, cikkeket írt, 2003-tól rendszeresen jelentkezett a gyűjtés anyagából készült rádióműsorral a Magyar Rádióban, melyet társadalmi munkában végzett. Szervezőként, közreműködőként részt vett a Kárpát-medence hagyományait bemutató nagyobb eseményekben: 2001-ben a Millenáris „Álmok Álmodói” kiállítás kísérő rendezvényeiben, több alkalommal a Sziget fesztivál folklór-eseményeiben, vagy a MüPa koncerttermeiben. 2008-ban Bereczky Csaba rendezésében, Kelemen László szakmai vezetésével „Életek Éneke” címmel 9 részes dokumentumfilm készült az erdélyi népzenészekről, hagyományőrzőkről, amelyből mozifilm is készült.

A Hagyományok Háza szakmai koncepciójának kidolgozója, Sebő Ferenccel együtt, miniszteri biztosként dolgozott az intézmény felállításán. 2001 júliusa óta a Hagyományok Háza főigazgatója. Vezetése alatt állt fel az új intézmény, „annak tehát minden kudarcáért és sikeréért is felelős vagyok”. Zeneszerzőként, zenészként és szerkesztőként közreműködött sok nagysikerű Kodály Kamara Táncegyüttes, Budapest Táncegyüttes és Magyar Állami Népi Együttes produkcióban, kísérőzenéket szerkesztett a legtöbb budapesti amatőr táncegyüttesnek.

Tagja a Magyar Zeneszerzők Egyesületének, de a Táncház Egyesületnek is.

Négy nyelven beszél tárgyalási szinten (angol, német, francia, román).

Nős, két gyerek édesapja.

A Magyar Köztársaság Elnöke 2008-ban a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesítette.

2014-ben szülőfaluja, Gyergyóditró képviselőtestülete díszpolgárrá választotta.

 

bart-k-b-la-magyar-n-pdalok-nekhangra-s-zongor-ra-hungarian-folksongs-for-voice-and-piano-herczku-gnes-djerdj-timea-kincses-margit-hagyom-nyok-h-za-audio-cd-hhcd016-1-.jpg

bart-k-b-la-magyar-n-pdalok-nekhangra-s-zongor-ra-hungarian-folksongs-for-voice-and-piano-herczku-gnes-djerdj-timea-kincses-margit-hagyom-nyok-h-za-audio-cd-hhcd016-2-.jpg

Reviews

(No reviews yet) Write a Review