Loading... Please wait...

Leather Bound Bible in Czech language - Ecumenical translation / Brown with zipper & thumb index / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2015

$85.99
SKU:
9788075450036
Weight:
22.00 Ounces

Out of Stock

Product Description

Leather Bound Bible in Czech language - Ecumenical translation / Deutero-canonical / Brown with zipper & thumb index / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2015

Leather Bound 2015

ISBN: 9788075450036  /  978-8075450036

ISBN-10: 8075450035

PAGES: 1392

PUBLISHER: Česká biblicka společnost / Czech Bible Society

LANGUAGE: Czech / Čeština

 

Dimensions: 175×135×30 mm

 

English Summary:

Czech language Bible, with Brown Leather binding, Thumb index. With 17 maps. Includes Apocrypha - Deuterocanonical books. Chronological tables, Cross references of verses on the margins.

 

Czech Summary:

Praktický obal se zipem ocení každý, kdo nosí Bibli v kabelce, tašce, kufříku nebo batohu.
Toto vydání zahrnuje nejen veškeré dosavadní revize textu, ale také novou přehlednější grafickou úpravu, dobře čitelnou v různých formátech.
Hlavní text nového vydání je ve dvou sloupcích, poznámky dole pod textem a odkazy na vnějších okrajích stránky. Připojeny jsou i nové přehlednější mapy.
Součástí tohoto vydání jsou také orientační výřezy, které umožňují rychlé vyhledávání jednotlivých knih.

Český ekumenický překlad, ČEP (často nazýván pouze ekumenický překlad), je moderní český překlad Bible, pořízený v letech 1961–1979 a uznávaný všemi českými křesťanskými církvemi.
Myšlenka společného mezikonfesního českého překladu Bible začala vznikat již za 2. světové války. Vlastní překlad byl zahájen v roce 1961 pod vedením a z iniciativy profesorů Evangelické teologické fakulty UK Miloše Biče (starozákonní skupina) a J. B. Součka (novozákonní skupina). Na překladu se podílely dva týmy odborníků, kteří spolupracovali i s konzultanty ze Spojených biblických společností. Ekumenický překlad se prosadil velmi rychle; katolická církev jej doporučila k užívání prostřednictvím kardinála Tomáška v roce 1985.
V roce 1970 byla publikována první část překladu, kniha Genesis. V roce 1973 čtyři evangelia, v roce 1975 žalmy, v roce 1978 druhá část Nového zákona a v roce 1979 konečně celá Bible. Vychází ve dvojí verzi - včetně deuterokanonických knih (podle katolického a pravoslavného kánonu) a bez nich.
Tento překlad vychází z iniciativy protestantských církví, nicméně je uznáván a používán všemi křesťanskými denominacemi včetně pravoslaví a římskokatolické církve, což bylo také jeho účelem. Text je pořízen přímo z originálních jazyků (hebrejština, aramejština, řečtina) do moderní, srozumitelné češtiny, přičemž zachovává biblickou dikci a styl.
Český ekumenický překlad je, zdá se, nejcitovanější v moderní literatuře, vedle Bible kralické patří k nejrozšířenějším a platí také za standardní zdroj biblických citací.
Autorská práva k překladu vlastní Česká biblická společnost.

 

leather-bound-bible-in-czech-language-ecumenical-translation-brown-with-zipper-thumb-index-3.jpg

leather-bound-bible-in-czech-language-ecumenical-translation-brown-with-zipper-thumb-index-6.jpg

leather-bound-bible-in-czech-language-ecumenical-translation-brown-with-zipper-thumb-index-16.jpg

leather-bound-bible-in-czech-language-ecumenical-translation-brown-with-zipper-thumb-index-17.jpg

leather-bound-bible-in-czech-language-ecumenical-translation-brown-with-zipper-thumb-index-5.jpg 

Product Reviews

This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!

Customers also viewed

Click the button below to add the Leather Bound Bible in Czech language - Ecumenical translation / Brown with zipper & thumb index / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2015 to your wish list.