Loading... Please wait...

Czech language Luxury Holy Bible with golden edges & thumb index - Bonded Leather in Protective Box - Ecumenical translation / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2019

$79.99
SKU:
9788075450890
Weight:
22.00 Ounces

Out of Stock

Product Description

Czech language Luxury Holy Bible with golden edges & thumb index - Bonded Leather in Protective Box - Ecumenical translation / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2019 / Deuterocanonical

Bonded leather 2019

ISBN: 9788075450890 / 978-8075450890

ISBN-10: 8075450892

PAGES: 1392

PUBLISHER: Česká biblicka společnost / Czech Bible Society

LANGUAGE: Czech / Čeština

 

English Summary:

Czech language LUXURY Bible, (ecumenical translation) with Black Bonded leather - in protective box. Golden page edges, Thumb index.

Includes Apocrypha - Deuterocanonical books. Chronological tables

Cross references of verses on the margins.

 

Czech Summary:

Vydání včetně deuterokanonických knih zahrnuje nejen veškeré dosavadní revize textu, ale také novou přehlednější grafickou úpravu. Hlavní text je ve dvou sloupcích, poznámky jsou umístěny dole pod textem a odkazy na vnějších okrajích stránek. Nová sazba přináší přehledněji uspořádané chronologické tabulky ke Starému i Novému zákonu. Připojeny jsou i nové přehlednější mapy.

Luxusní vydání je vázáno v pravé kůži se zlatou ořízkou, součástí je i pevné zasunovací pouzdro.
Orientační výřezy umožňují rychlé vyhledávání jednotlivých knih.

Český ekumenický překlad, ČEP (často nazýván pouze ekumenický překlad), je moderní český překlad Bible, pořízený v letech 1961–1979 a uznávaný všemi českými křesťanskými církvemi.
Myšlenka společného mezikonfesního českého překladu Bible začala vznikat již za 2. světové války. Vlastní překlad byl zahájen v roce 1961 pod vedením a z iniciativy profesorů Evangelické teologické fakulty UK Miloše Biče (starozákonní skupina) a J. B. Součka (novozákonní skupina). Na překladu se podílely dva týmy odborníků, kteří spolupracovali i s konzultanty ze Spojených biblických společností. Ekumenický překlad se prosadil velmi rychle; katolická církev jej doporučila k užívání prostřednictvím kardinála Tomáška v roce 1985.
V roce 1970 byla publikována první část překladu, kniha Genesis. V roce 1973 čtyři evangelia, v roce 1975 žalmy, v roce 1978 druhá část Nového zákona a v roce 1979 konečně celá Bible. Vychází ve dvojí verzi - včetně deuterokanonických knih (podle katolického a pravoslavného kánonu) a bez nich.
Tento překlad vychází z iniciativy protestantských církví, nicméně je uznáván a používán všemi křesťanskými denominacemi včetně pravoslaví a římskokatolické církve, což bylo také jeho účelem. Text je pořízen přímo z originálních jazyků (hebrejština, aramejština, řečtina) do moderní, srozumitelné češtiny, přičemž zachovává biblickou dikci a styl.
Český ekumenický překlad je, zdá se, nejcitovanější v moderní literatuře, vedle Bible kralické patří k nejrozšířenějším a platí také za standardní zdroj biblických citací.
Autorská práva k překladu vlastní Česká biblická společnost.

 

Product Reviews

This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!

Customers also viewed

Click the button below to add the Czech language Luxury Holy Bible with golden edges & thumb index - Bonded Leather in Protective Box - Ecumenical translation / Pismo Svaté Starého a Nového Zakona / Český Ekumenický překlad / Česká biblicka společnost 2019 to your wish list.