Loading... Please wait...

Nový zákon – New Testament / Czech-English Bilingual New Testament / Slovo na cestu – New Living Translation / Small Pocket Size

$25.99
SKU:
K9-3WY4-ZHOG
Condition:
New
Weight:
10.00 Ounces
Quantity:

Product Description

 

Czech-English Bilingual New Testament 

 

Nový Zákon – New Testament 

 

Slovo na cestu – New Living Translation NLT

 

Readable, clear and comprehensible translation of the Bible. Translated into contemporary modern Czech!

 

Paperback Pocket Edition 2016

Publisher : Ceska biblicka spolecnost / Czech Bible Society
Language : Czech-English
Pages : 511
SKU : 700535068260

 

 

Slovo na cestu je čtivý, jasný a srozumitelný překlad Bible. Převádí do současné moderní češtiny teologické výrazy a formulace, které mohou být dnešnímu člověku vzdálené. Pomáhá tak čtenáři pochopit myšlenky a smysl původního biblického textu.

Velkou oblibu si získal nejen mezi začínajícími, ale i zkušenými čtenáři Bible. Ti oceňují, že mohou lépe číst i delší oddíly najednou, a objevovat tak nové souvislosti. SNC je českou obdobou populárních překladů The Living Bible a Hoffnung für alle, případně Good News Bible nebo Gute Nachricht Bibel.

Revidovaný text Nového zákona vyšel v roce 2000. Překlad Starého zákona vycházel postupně v edici Průvodce životem spolu s výkladovými poznámkami k biblickému textu. Od roku 2010 vychází překlad Slovo na cestu v nové moderní grafické úpravě včetně světově proslulých ilustrací od Annie Vallottonové.

New Living Translation je jeden z celosvětově nejpoužívanějších anglických překladů Bible. NLT poprvé vyšlo v roce 1996, jeho poslední revize je z roku 2015.

Oba překlady vycházejí ze společné tradice překladu The Living Bible a usilují o jednodušší slovní zásobu a velkou srozumitelnost, spíše než o doslovnost. Čtenář je tak veden k tomu, aby neporovnával jednotlivá slovíčka, ale ponořil se do delších pasáží biblického textu. Rozhovor obou překladů tak může být pro čtenáře zajímavým pozváním nejen do světa angličtiny, ale i do světa interpretace biblického poselství.

 

 

 

Product Reviews

This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!

Customers also viewed

Click the button below to add the Nový zákon – New Testament / Czech-English Bilingual New Testament / Slovo na cestu – New Living Translation / Small Pocket Size to your wish list.