null

Mikszáth Kálmán: A szelistyei asszonyok / Reader: Benedek Miklós / Titis Tanácsadó Kft. / Hungarian Audio Book / MP3 CD

(No reviews yet) Write a Review
$29.99
SKU:
9786155157707
UPC:
9786155157707
Weight:
5.00 Ounces
Adding to cart… The item has been added

Product Overview

Mikszáth Kálmán: A szelistyei asszonyok / Reader: Benedek Miklós / Titis Tanácsadó Kft. / Hungarian Audio Book / MP3 CD

ISBN: 9786155157707 / 978-6155157707

Made in Hungary  

LANGUAGE: HUNGARIAN / MAGYAR

Total Play Time Is 240 minutes

 

Bővebb ismertető:
 

Mátyás király álruhás kalandjai között ennek a történetnek az a különlegessége, hogy nem csak leteszi a koronát, hanem egyben udvari bolondja, Mujkó fejére is teszi. Ő fogadja a szokatlan kéréssel érkező asszony-küldöttséget. Mikszáth természetesen nem mulasztja el összevetni a XVI. századi politikai, társadalmi viszonyokat saját korának, a XIX. század végének helyzetével. A történetből kikacsintó szellemes megjegyzései (sajnos) most, több mint 100 év múltával is célba találnak. Ezek teszik a habkönnyű történetet elgondolkodtatóvá és időszerűvé. Benedek Miklós élvezettel szólaltatja meg az ízes mikszáthi nyelvet, és igen változatos, szinte rádiójáték stílusban szórakoztatja a nagyérdeműt.

 

Termékadatok:
 
Cím: A szelistyei asszonyok
Szerző: Mikszáth Kálmán
Kiadó: Titis Tanácsadó Kft.
Méret: 125 mm x 142 mm x 10 mm
 
 
 
 
 
A szerzőről:
 
Mikszáth Kálmán (Szklabonya, 1847. január 16. – Budapest, Józsefváros, 1910. május 28.)

Magyar író, újságíró, szerkesztő, országgyűlési képviselő, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja, a Kisfaludy Társaság és Petőfi Társaság rendes tagja, a Budapesti Egyetem tiszteletbeli bölcsészdoktora.

Neves és művelt felmenőkkel bíró családban született Szklabonyán (Nógrád vármegye), Mikszáth János jómódú földbirtokos, és a kisnemesi származású farádi Veress Mária evangélikus vallású szülők fiaként.

1866-1869-ig jogot tanult a budapesti egyetemen, bár diplomát nem szerzett belőle. Megpróbálkozott az újságírással is, számos magyar újság, köztük a Pesti Hírlap is közölte cikkeit.

Korai novellái alapjául a parasztok, iparosok élete szolgált, melyek demonstrálták Mikszáth Kálmán hozzáértését a ravaszkodó, humoros anekdotákhoz, melyek megmutatkoznak a későbbi sokkal népszerűbb műveiben is.

Számos novellája társadalmi kommentárt és szatírát tartalmazott, és az élete vége felé egyre inkább kritikus hangvétellel fordult az arisztokrácia és a kivetett terhek ellen.

1873. Július 13.-án feleségül vette Mauks Ilona Máriát, majd 1878-ban elváltak. 1882-ben ismét elvette volt feleségét, mely házasságból három gyermek született.

1874-ben jelent meg első önálló műve, az „Elbeszélések”, két kötetben, de nem kapott komolyabb figyelmet. Pár évig különböző napilapoknál dolgozott, azonban sikertelensége miatt elkeseredve, 1878-ban Szegedre ment, és a Szegedi Naplónál helyezkedett el, újságíróként. Ott aratta első írói sikereit: az 1879-es szegedi nagy árvíz és az ezután következő királyi biztosi korszak hálás témákkal szolgált neki. Karcolataiban a biztosi tanácsot csipkedte, s megörökítette Tisza Lajos és munkatársainak alakját.

1887-től élete végéig országgyűlési képviselő volt, előbb az erdélyi Illyefalva, majd Fogaras, végül pedig Máramarossziget mandátumával.1896-ban a budapesti újságírók egyesületének elnökévé választották, melynek tisztségéről 1899-ben lemondott.

1910 tavaszán ünnepelték írói pályafutásának negyvenedik évfordulóját, tiszteletére Szklabonya (szülőfaluja) a Mikszáthfalva nevet vette fel. Ezután még elutazott Máramarosszigetre, ahonnan azonban már nagybetegen tért vissza, s néhány nap múlva, május 28-án meghalt. Temetésére május 31-én délután került sor. Utolsó munkája, A fekete város könyv alakban való 1911-es megjelenését már nem érhette meg.

Tagja volt a Petőfi Társaságnak, a Kisfaludy Társaságnak, a Belvárosi Takarékpénztár Részvénytársaság Igazgatóságának, a Révai Testvérek Irodalmi Intézet Részvénytársaság Igazgatóságának, valamint 1889 tavaszától a Magyar Tudományos Akadémia levelező, és tiszteletbeli tagja volt.

Reviews

(No reviews yet) Write a Review