Loading... Please wait...

Biblia - Slovak Deuterocanonical Purple Rose Cover Bible / Slovensky Ekumenicky Preklad s DT knihami / Slovenská biblická spoločnost 2012 / Paperback with PU cover

$59.99
SKU:
SlovakDTBiblePurple
Weight:
30.00 Ounces
Quantity:

Product Description

Biblia - Slovak Deuterocanonical Purple Rose Cover Bible - / Slovensky Ekumenicky Preklad s DT knihami / Slovenská biblická spoločnost 2012 / Paperback with PU cover

Paperback with PU cover 2012

PUBLISHER: Slovenská biblická spoločnost

PAGES: 1432

LANGUAGE: Slovak / Slovenský

 

POCKET SIZE BIBLE

 

Description in Slovakian:

Slovenský ekumenický preklad Biblie vo vreckovom formáte v paperback väzbe.


Okrem opráv toho, čo sa napriek najlepšej snahe o bezchybnosť v texte objaví, sa trojčlenný tím biblistov zameral na prepracovanie textu Novej zmluvy v duchu väčšej konkordantnosti. Už pri vydávaní študijnej Biblie, obsahujúcej text tretieho opraveného vydania, bolo totiž cítiť, že je dôležité verne prekladať kľúčové pojmy, vďaka ktorým môže čitateľ vnímať prepojenie medzi biblickými miestami, ktoré pri veľmi voľnom, prerozprávanom preklade zdanlivo nesúvisia. A tak krížové odkazy uvedené do predošlého vydania teraz môžu lepšie plniť svoju funkciu poukazovať na podobné myšlienky roztrúsené na iných miestach Biblie. Najviac sa to týka textu synoptických evanjelií – Matúša, Marka a Lukáša.

Pre ľahšie rozlíšenie priamej reči boli na žiadosť mnohých čitateľov do textu celej Biblie vložené úvodzovky. V priamej reči sa neraz ťažko rozlišovalo, ktorá z biblických postáv práve hovorí. Najťažšie sa to napríklad sledovalo pri prorokovi, ktorý hovorí raz sám za seba a inokedy podáva Boží výrok. Doteraz úlohu označenia priamej reči čiastočne plnili pomlčky, ktoré však majú aj iné vetné funkcie. Popri úvodzovkách prvej úrovne („“) sme použili aj úvodzovky druhej (‚‘) a tretej úrovne (» «), aby sa dali ľahšie rozlíšiť citáty v citáte.

 

Pocket size Slovak Ecumenical Translation Bible with deuterocanonical books. With maps and verse references.

 

Product Reviews

This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!

Customers also viewed

Click the button below to add the Biblia - Slovak Deuterocanonical Purple Rose Cover Bible / Slovensky Ekumenicky Preklad s DT knihami / Slovenská biblická spoločnost 2012 / Paperback with PU cover to your wish list.